Možná i vás zaujala možnost těžby kryptoměn, buď proto, že v ní vidíte zajímavé zhodnocení získaných virtuálních peněz do budoucna, anebo proto, že je vám tento koncept blízký. Proč ne, nebudete zdaleka sami, kdo se do takového podniku vrhnul s nadšením. Vlastně to jediné, co nyní musíte jako první velký krok udělat, je vybrat si tu pravou virtuální měnu, kterou začněte těžit.
Ovšem pozor, není nezbytné soustředit se pouze na jeden druh elektronických peněz, a klidně můžete těžbu jednoho druhu měny doplnit těžbou nějakých dalších druhů. Každopádně jde vždy o to, abyste dosáhli toho nejlepšího možného poměru v oblasti cena – výkon. V tomto směru se tedy vydělávání kryptoměny od klasických, nám dobře známých peněz neliší. Všechno ostatní je ale jiné. Ten hlavní rozdíl mezi kryptoměnou a klasickou měnou je především v decentralizaci systému elektronických peněz.
To je ten hlavní důvod, proč je někteří lidé vynášejí do nebe a jiní s radostí využívají. Transakce s virtuálními penězi totiž probíhají peer to peer, tedy bez prostředníka. A těžaři jsou právě ti, kdo takové probíhající transakce ověřují, potvrzují a zařazují do veřejné databáze. A za to jim náleží odměna – tedy konkrétně za to, že výpočetní výkon svého zařízení poskytují k těmto úkonům.
Ovšem zpátky k otázce, jakou měnu je nejlepší zvolit pro těžbu. V dnešní době a za stávajících podmínek už pravděpodobně nemá cenu sázet na všude dobře známý, proslavený bitcoin. Nároky na výkon těžebního zařízení jsou u bitcoinu obrovské. Na druhou stranu je ovšem pravda, že podobné nároky na výkon těžebního zařízení mohou mít i jiné, méně známé měny, jako je třeba litecoin. Litecoin je v podstatě mladší sourozenec bitcoinu, modernější, více vylepšený. Ovšem stále málo využívaný. Možná jeho uživatele odrazuje fakt, že litecoin mining se také neobejde bez výkonného LTC mineru. A tak tato měna na svou příležitost zatím čeká.