Stalo se vám někdy, že jste projížděli na kole romantickou jihočeskou krajinou, a najednou jste za stromořadím vzrostlých topolů nedaleko borového lesa objevili obecní požární nádrž, kam se chodí místní děcka koupat, a tak jste zatoužili se tu také smočit? Bylo horko, první polovina července, prázdniny v plném proudu, a pro takové koupání je tu i ta správná atmosféra.
Svlékli jste se do plavek a vstoupili na první schůdek na mělčině, když jste pod vámi, pod vašimi bosými chodidly, zaznamenali kluzkou vrstvu, díky níž jste tu málem uklouzli a svalili se do vody. Toto je jeden z typických jevů v neudržovaných vodních rezervoárech, které jsou běžně pokryté vrstvou řas a vodními rostlinami, a tak tu také musíte počítat s tím, že voda rozhodně nebude čistá, a že může být kontaminovaná i nebezpečnými bakteriemi.
Právě toto jsou důvody, proč se zahradní bazény podrobují filtraci a dezinfekci. Ovšem i při té nejlepší péči a práci filtračního zařízení nezabrání tomu, aby se dno bazénu začalo pokrývat nečistotami a posléze právě zmíněným kluzkým slizem. Kluzká podlaha v nádrži na koupání pak může způsobit mnoho nepříjemností a také není zrovna dobrou vizitkou péče o váš bazén. Tehdy nastává ten pravý čas na vpuštění býka do arény, tedy přesněji řečeno vysavače bazénového dna, který si s těmito nepříjemnostmi snadno poradí.
Vysavač bazénu může mít velmi mnoho podob, přičemž tato zařízení dělíme do třech základních typů – na vysavače robotické, poloautomatické a ruční. Každé zařízení má svá pro a proti, u těch robotických je největším úskalím jejich pořizovací cena, u těch poloautomatických zas náhodný pohyb po dně. Ruční vysavače zas vyžadují naši fyzickou námahu, ale pokud vám to nevadí (a trocha této námahy vám jen prospěje), i s ručním vysavačem vyčistíte dno bazénu naprosto perfektně.